King Metaal Franeker biedt kijkje in de keuken aan leerlingen RSG Simon Vestdijk

0

Beroepenoriëntatie scholieren bij bedrijven

Leerlingen uit de klassen 1 en 2 vmbo basis en kader van de RSG Simon Vestdijk uit Franeker hebben deze week een bezoek gebracht aan King Metaal Machinefabriek.

RSG Simon Vestdijk streeft zoveel mogelijk naar samenwerking met het bedrijfsleven om leerlingen al in een vroeg stadium kennis te laten maken met diverse beroepsmogelijkheden. Hierdoor zijn deze leerlingen beter in staat een gerichte keus te maken voor een beroepskeuze of een vervolgopleiding.

Ingrid Lodewijk is decaan vmbo bij Simon Vestdijk: “wij zijn erg blij dat ook nu weer bedrijven bereid zijn onze leerlingen te laten kennismaken met de beroepspraktijk.” Het opleiden in een praktijkomgeving past binnen de ontwikkelingen in het huidige onderwijs en wordt door ondernemers en instellingen ondersteund. Bijvoorbeeld door leerlingen mogelijkheden te bieden voor stages, bedrijfsbezoeken, het verzorgen van gastlessen of het beschikbaar stellen van bijvoorbeeld een werkplaats voor praktijkopdrachten.

“Dat we zoveel lokale bedrijven bereid vinden om mee te werken aan activiteiten binnen onze school toont ook de betrokkenheid van de ondernemers bij de jongeren in opleiding in deze regio,” aldus Lodewijk.

Op de foto: rondleiding bij King Metaal

franekeractueel.nl


error: Bericht Beveiligd!