Halve marathon van Tzum groot succes met 235 deelnemers

0

de 37e halve marathon van Tzum was een groot succes met 235 deelnemers aan de start. Winnaar Rob Vijver.

Dank zij de medewerking van de Gemeente Waadhoeke mocht de Sportvereniging Friesland weer een prestatieloop organiseren, vorige week zondag organiseerden ze samen met de LSV Invictus al de Verhoeve Groen Cross in Appelscha.

Nu voor de loop in Tzum stonden er 275 lopers op de startlijst maar 40 bleven om verschillende redenen weg en gingen er 235 van start onder goede weersomstandigheden al kregen de halve marathonners de laatste 5 km pittige wind tegen.

Een prachtig wijds parkoers en goed georganiseerd waren de opmerkingen na afloop van deelnemers van alle delen uit het land want er wordt niet veel nog georganiseerd op hardloopgebied alleen op wat trails en crossen na.

Christiaan Valk de evenementen organisator van SV Friesland had de vergunningen geregeld volgens het corona protocol en Nynke de Jog uit Tzum regelde de accommodatie dat was altijd de VV Tzum maar die moesten nu voetballen en was hun accommodatie niet beschikbaar.

Dit keer konden ze terecht bij De Moeting het gebouw naast de kerk en dat was een goed alternatief. De lopers was gevraagd in looptenue naar Tzum te komen en dat werd graag gedaan want men wilde graag hardlopen.

De verzorging bestond uit lauw water wat wel lekker was bij deze lage temperaturen.  Volgende week zondag 20 februari organiseert SV Friesland de Oerpolderloop in It Heidenskip.

Rob Vijver uit Ferwert  won de 21.2 km in 1.15.55 2e Rogier Rozendaal Leeuwarden 1.16.29 3e Hessel Wijnja Groningen 1.16.59 Vrouwen: 1e Mireille Baart Wageningen 1.25.55 2e Judith v.d.Meer Dronrijp 1.33.39 3e Margreet Koopman Utrecht 1.34.59

16.1 KM: 1e Marco Massink Haren 1.00.55  2e Lammert  v.d.Ploeg De Westereen 1.04.15 3e Andre Ydema Dronrijp 1.13.04 Vrouwen:1e Erika Broekema Groningen 1.12.49 2e Marjon Helder Amsterdam 1.16.56 3e Sanne Halma Haaksbergen 1.21.21

9.8 KM: 1e Pieter Prins Marsum 36.56 2e Ricardo Papa Leeuwarden 37.32   3e Remco Oost Rottum 38.57 Vrouwen: 1e Sarah Tilstra Makkum 43.48  2e Liesbeth Hiddema Jirnsum 47.15 3e Bettie Koops Leeuwarden 48.07

5.3 KM: 1e Bauke Tuinstra Kootstertille 19.09  2e Remco Valk Drachten 19.47 3e Koen Scherpezeel Leeuwarden 22.41 Vrouwen: 1e Myra Hitzert Hurdegarijp 23.49 2e Anna Lemstra Menaam 24.13 3e Diana schaeffer Stiens 25.14

1 KM: 1e Ilse Spijkstra Wergea 4.25 2e Jorik Ettema Bolsward 4.28 3e Thijs Hitzert Hurdegarijp 4.36

franekeractueel.nl


error: Bericht Beveiligd!