“Een lunchhap voor een mondkap” op Simon Vestdijk Franeker

0

Maandag 27 september hebben de leerlingen van Simon Vestdijk Franeker met een bescheiden, maar heerlijke lunch afscheid genomen van de mondkapjes onder het motto: een lunchhap voor een mondkap. In het laatste anderhalf jaar waren leerlingen van het voortgezet onderwijs door landelijke regelgeving genoodzaakt mondkapjes te dragen.

De leerlingen hebben een zeer groot compliment verdiend, doordat zij al die maanden zich uitstekend hebben gehouden aan de, telkens veranderende, regelgeving.

Directeur Sydo de Jong: “Onze leerlingen hebben altijd goed begrepen waarvoor dit alles nodig was. Prachtig om te bespeuren dat onze jeugd laat zien zich zeker opofferingen te kunnen getroosten om het risico voor ouderen en mensen met een zwakkere gezondheid op corona te verkleinen; toppers zijn het”.

Die getoonde discipline heeft geleid tot een zeer bescheiden aantal besmettingen op school, die notabene in het grootste deel van de gevallen direct na een vakantie werd geconstateerd.

Nu het moment is gekomen dat de mondkapjes plicht beëindigd kon worden, was er opluchting te merken bij de leerlingen en viel er iets te vieren. Thijs: “ik was er ook helemaal klaar mee. Ik ben blij dat we er vanaf zijn. Bah.”.

De hele school heeft kunnen genieten van een lekkere lunch met een gezonde fruitsnack erbij.

franekeractueel.nl


error: Bericht Beveiligd!