AMS in actie voor Else Fien met Pop-up Store

0

Samen in actie voor de ander

Op de AMS hebben we niet alleen oog voor elkaar, maar ook voor anderen in onze samenleving. Deze waarde brengen we graag over op onze leerlingen en omgeving.

Dit schooljaar willen wij dit extra uitdragen door middel van een actie voor Else Fien Reitsma uit Menaldum. Leerlingen en docenten van de leerroute Vakmanschap m/v zijn de afgelopen weken hard aan de slag gegaan om producten te maken.

Van woensdag 11 t/m vrijdag 13 december 2019 zullen deze producten door hen worden verkocht in de speciaal voor dit doel opgezette CSG AMS Pop-up Store die op woensdag 11 december om 10.00 feestelijk wordt geopend.

Het doel: Help mee om Else Fien en haar gezin een steuntje in de rug te geven!

Else Fien Reitsma (2) woont samen met haar vader Louwrents Reitsma (38), moeder Chantal Baard(33) en broertjes Jelte (8) en Jurrit (5) in Menaldum. Else is een lieve, eigenwijze peuter met veel praatjes die net als andere peuters de wereld wil ontdekken. Zij is echter geboren met Distale Spinale Musculaire Atrofie (Distale SMA), een zeldzame progressieve spierziekte. Else haar mutatie zit in het GARS-gen. Er zijn maar drie jonge kinderen ter wereld bekend die deze mutatie hebben.

Voor Else Fien is geen behandeling mogelijk, zij moet leren leven met zwakke armen, handen en benen, haar voeten kan zij helemaal niet bewegen. Zelfstandig eten kost haar teveel energie, daarom krijgt ze sondevoeding. De longfunctie (ook een spierfunctie) werkt niet optimaal waardoor zij bij verkoudheid al snel in het ziekenhuis ligt, omdat ze dan afhankelijk is van extra zuurstof.

Om Else Fien toch de mogelijkheid te kunnen geven om de wereld te ontdekken, zijn haar ouders bezig met het aanvragen van een elektrische rolstoel. Daarnaast hebben zij in juni een nieuw huis gekocht dat helemaal voor hun dochtertje wordt aangepast. Deze aanpassingen kosten uiteraard veel geld dat lang niet allemaal door de zorgverzekeraar wordt vergoed. CSG AMS wil dit gezin graag een hart onder de riem steken door de opbrengst van de pop-up store aan hen te schenken.

Wij nodigen belangstellenden van harte uit om onze leerlingen in hun actie voor Else Fien te steunen door iets te kopen in onze pop-upstore om zo samen met ons in actie te komen voor de medemens!

Wanneer en waar is de CSG AMS Pop-up Store?

Openingstijden: 

  •                  Woensdag     11 december van 10.00  – 16.00 uur
  •                  Donderdag    12 december van 10.00  – 16.00 uur
  •                  Vrijdag           13 december van 10.00  – 21.00 uur

Locatie: Voorstraat 74 , 8801 LE Franeker                      

franekeractueel.nl


error: Bericht Beveiligd!